CUI Inc. DTS090133SUDC-P5/RN
DTS090133SUDC-P5/RN picture photo
Mfg. Part Number
DTS090133SUDC-P5/RN
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W
Datasheet Download
DTS090133SUDC-P5/RN.pdf
Availability of DTS090133SUDC-P5/RN
QUANTITY
DTS090133SUDC-P5/RN Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS090133SUDC-P5/RN
Internal Part NumberEIS-DTS090133SUDC-P5/RN
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output9V
Current - Output (Max)1.33A
Power (Watts)12W
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency65%
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Size / Dimension2.91" L x 1.81" W x 0.98" H (74.0mm x 46.0mm x 25.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max12W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS090133SUDC-P5/RN
Related LinksDTS090133, DTS090133SUDC-P5/RN Datasheet, CUI Inc. Distributor
DTS090133SUDC-P5/RN Details Description
Related parts for DTS090133SUDC-P5/RN
IC OPAMP VFB 180MHZ 8SOIC datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.9"L X 4.9"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 48VIN 5VOUT SIP datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
GLZ GLOBAL LIMIT SW -CAT WHISKER datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
PLATE STRIP GUIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf