CUI Inc. DTS150133UDC-P5/RP
DTS150133UDC-P5/RP picture photo
Mfg. Part Number
DTS150133UDC-P5/RP
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W
Datasheet Download
DTS150133UDC-P5/RP.pdf
Availability of DTS150133UDC-P5/RP
QUANTITY
DTS150133UDC-P5/RP Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS150133UDC-P5/RP
Internal Part NumberEIS-DTS150133UDC-P5/RP
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)1.33A
Power (Watts)20W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency70%
Operating Temperature10°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Size / Dimension4.33" L x 2.36" W x 1.34" H (110.0mm x 60.0mm x 34.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS150133UDC-P5/RP
Related LinksDTS150133, DTS150133UDC-P5/RP Datasheet, CUI Inc. Distributor
DTS150133UDC-P5/RP Details Description
Related parts for DTS150133UDC-P5/RP
CONN RF TS35X15X2.3MM 24POS datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 120/240VAC CHAS datasheet.pdf
2 WAY TAB HOUSING BLACK ECONO datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf