CUI Inc. DTS150133UDC-Z7N
DTS150133UDC-Z7N picture photo
Mfg. Part Number
DTS150133UDC-Z7N
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W
Datasheet Download
DTS150133UDC-Z7N.pdf
Availability of DTS150133UDC-Z7N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DTS150133UDC-Z7N Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS150133UDC-Z7N
Internal Part NumberEIS-DTS150133UDC-Z7N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
Series-
Region Utilized-
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)1.33A
Power (Watts)20W
No Load Power Consumption-
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency70%
Operating Temperature10°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Size / Dimension4.33" L x 2.36" W x 1.34" H (110.0mm x 60.0mm x 34.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS150133UDC-Z7N
Related LinksDTS15013, DTS150133UDC-Z7N Datasheet, CUI Inc. Distributor
DTS150133UDC-Z7N Details Description
Related parts for DTS150133UDC-Z7N
CABLE D-SUB - AMP15B/AE15G/X datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
508 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 47.5A 0.165 MOHM datasheet.pdf