CUI Inc. DTS180067SUDC-P7/RN
DTS180067SUDC-P7/RN picture photo
Mfg. Part Number
DTS180067SUDC-P7/RN
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W
Datasheet Download
DTS180067SUDC-P7/RN.pdf
Availability of DTS180067SUDC-P7/RN
QUANTITY
DTS180067SUDC-P7/RN Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS180067SUDC-P7/RN
Internal Part NumberEIS-DTS180067SUDC-P7/RN
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output18V
Current - Output (Max)670mA
Power (Watts)12W
No Load Power Consumption-
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency70%
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Size / Dimension2.91" L x 1.81" W x 0.98" H (74.0mm x 46.0mm x 25.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max12W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS180067SUDC-P7/RN
Related LinksDTS180067, DTS180067SUDC-P7/RN Datasheet, CUI Inc. Distributor
DTS180067SUDC-P7/RN Details Description
Related parts for DTS180067SUDC-P7/RN
LED RED DIFF 1.8MM SQUARE T/H datasheet.pdf
BUMPER CYLINDRICAL 0.75" DIA WHT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF14G/AF14/AFE14T datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 6.0V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 400V 2.7A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
MA-34DS10C3 SWITCH AND ACT datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf