TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20F13-35AD
DTS20F13-35AD picture photo
Mfg. Part Number
DTS20F13-35AD
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN
Datasheet Download
DTS20F13-35AD.pdf
Availability of DTS20F13-35AD
QUANTITY
DTS20F13-35AD Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20F13-35AD
Internal Part NumberEIS-DTS20F13-35AD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20F13-35AD
Related LinksDTS20F, DTS20F13-35AD Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20F13-35AD Details Description
Related parts for DTS20F13-35AD
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP THIN FILM 10PF 50V 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
2MM MGRID HDR DR RA 2.54SNLF datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 20ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MONO SHAPE TAB CONNECTOR 5 POS datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD DIN 15W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V T/H datasheet.pdf