TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20F25-29PB-LC
DTS20F25-29PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS20F25-29PB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
DTS20F25-29PB-LC.pdf
Availability of DTS20F25-29PB-LC
QUANTITY
DTS20F25-29PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20F25-29PB-LC
Internal Part NumberEIS-DTS20F25-29PB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions29
Shell Size - Insert25-29
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20F25-29PB-LC
Related LinksDTS20F25, DTS20F25-29PB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20F25-29PB-LC Details Description
Related parts for DTS20F25-29PB-LC
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC 12BIT 20K UNIPOL A/D 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 VERT MNT W/TABS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 28V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADE7878 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf