TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20W15-97HN-LC
DTS20W15-97HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS20W15-97HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
DTS20W15-97HN-LC.pdf
Availability of DTS20W15-97HN-LC
QUANTITY
DTS20W15-97HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20W15-97HN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS20W15-97HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20W15-97HN-LC
Related LinksDTS20W15, DTS20W15-97HN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20W15-97HN-LC Details Description
Related parts for DTS20W15-97HN-LC
HOLDER BATTERY 3CELL D ALUM datasheet.pdf
BATTERY PACK 2.4V 800 MAH NICAD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 24A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 65M 64VQFN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER LC ARRAY SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RDL datasheet.pdf