TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20W21-11SB
DTS20W21-11SB picture photo
Mfg. Part Number
DTS20W21-11SB
Brief Description
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
DTS20W21-11SB.pdf
Availability of DTS20W21-11SB
QUANTITY
DTS20W21-11SB Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20W21-11SB
Internal Part NumberEIS-DTS20W21-11SB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Fastening TypeThreaded
OrientationB
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20W21-11SB
Related LinksDTS20W, DTS20W21-11SB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20W21-11SB Details Description
Related parts for DTS20W21-11SB
RES SMD 715K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
SNSW 6A+BK PCB RLR 79211672 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf