TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20W21-41SB-LC
DTS20W21-41SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS20W21-41SB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT
Datasheet Download
DTS20W21-41SB-LC.pdf
Availability of DTS20W21-41SB-LC
QUANTITY
DTS20W21-41SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20W21-41SB-LC
Internal Part NumberEIS-DTS20W21-41SB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20W21-41SB-LC
Related LinksDTS20W21, DTS20W21-41SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20W21-41SB-LC Details Description
Related parts for DTS20W21-41SB-LC
MOSFET N-CH 40V 160A TO-262 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
STARTR 3PHASE HYBRD 200-480V 30A datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMB datasheet.pdf
IC FPGA 448 I/O 1152FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf