TE Connectivity Deutsch Connectors DTS20W23-21PC-LC
DTS20W23-21PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS20W23-21PC-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN
Datasheet Download
DTS20W23-21PC-LC.pdf
Availability of DTS20W23-21PC-LC
QUANTITY
DTS20W23-21PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS20W23-21PC-LC
Internal Part NumberEIS-DTS20W23-21PC-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert23-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS20W23-21PC-LC
Related LinksDTS20W23, DTS20W23-21PC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS20W23-21PC-LC Details Description
Related parts for DTS20W23-21PC-LC
LED GRN/RED DIFF 5.3X1.8MM T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 8SIP datasheet.pdf
AUDIO SIGNAL DEVICE 10-48VAC datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT23-3 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 1-9BIT 24SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8MINISO datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf