TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24F19-32AC
DTS24F19-32AC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24F19-32AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN
Datasheet Download
DTS24F19-32AC.pdf
Availability of DTS24F19-32AC
QUANTITY
DTS24F19-32AC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24F19-32AC
Internal Part NumberEIS-DTS24F19-32AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationC
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24F19-32AC
Related LinksDTS24F, DTS24F19-32AC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24F19-32AC Details Description
Related parts for DTS24F19-32AC
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 348K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR EDGE MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 4200UF 400V SCREW datasheet.pdf
PAC-GF30-HE20-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
RES SMD 40 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf