TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24F23-35PN-LC
DTS24F23-35PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24F23-35PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN
Datasheet Download
DTS24F23-35PN-LC.pdf
Availability of DTS24F23-35PN-LC
QUANTITY
DTS24F23-35PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24F23-35PN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24F23-35PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions100
Shell Size - Insert23-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24F23-35PN-LC
Related LinksDTS24F23, DTS24F23-35PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24F23-35PN-LC Details Description
Related parts for DTS24F23-35PN-LC
TRANS PNP 25V 1A TO-92 datasheet.pdf
RECLOSABLE FASTEN 1/2"X50YD RED datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 24VDC datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 6A SYNC 24LFCSP datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
TV 39C 38#22D 1#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
26500 8C 8#12 P BY RECP WC datasheet.pdf
Low Cost, DC to 150 MHz Variable Gain Amplifier IC datasheet.pdf