TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24F23-55SN-LC
DTS24F23-55SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24F23-55SN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT
Datasheet Download
DTS24F23-55SN-LC.pdf
Availability of DTS24F23-55SN-LC
QUANTITY
DTS24F23-55SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24F23-55SN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24F23-55SN-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24F23-55SN-LC
Related LinksDTS24F23, DTS24F23-55SN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24F23-55SN-LC Details Description
Related parts for DTS24F23-55SN-LC
MODULE POWER AMP LDMOS 10W A/AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT STR 4AWG TIN datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
SLA COUPLING BLOCK 2 OG datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf