TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24F25-24SN-LC
DTS24F25-24SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24F25-24SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT
Datasheet Download
DTS24F25-24SN-LC.pdf
Availability of DTS24F25-24SN-LC
QUANTITY
DTS24F25-24SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24F25-24SN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24F25-24SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (12), 16 (12)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24F25-24SN-LC
Related LinksDTS24F25, DTS24F25-24SN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24F25-24SN-LC Details Description
Related parts for DTS24F25-24SN-LC
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 32QFN datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 549 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
COMBO 13W3 F PCB STR HP TIN datasheet.pdf
KIT DEV TOUCH PAD LP PROJ CAP datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64QFN datasheet.pdf
4,7UF 400V 10X16MM 105C 3000H datasheet.pdf