TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W17-99PC-LC
DTS24W17-99PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W17-99PC-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN
Datasheet Download
DTS24W17-99PC-LC.pdf
Availability of DTS24W17-99PC-LC
QUANTITY
DTS24W17-99PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W17-99PC-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24W17-99PC-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions23
Shell Size - Insert17-99
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (21)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W17-99PC-LC
Related LinksDTS24W17, DTS24W17-99PC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W17-99PC-LC Details Description
Related parts for DTS24W17-99PC-LC
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.7GHZ 8VSSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 316 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4848-A datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W SMBG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
D/E ASSMBLY 8POS 16AWG 12' datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf