Spectra Symbol SP-L-0050-103-1%-RH
SP-L-0050-103-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
SP-L-0050-103-1%-RH
Brief Description
SENSOR SOFTPOT 10K OHM 50MM
Datasheet Download
SP-L-0050-103-1%-RH.pdf
Availability of SP-L-0050-103-1%-RH
QUANTITY
SP-L-0050-103-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of SP-L-0050-103-1%-RH
Internal Part NumberEIS-SP-L-0050-103-1%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP-L-0050-103-1%-RH
Related LinksSP-L-0050, SP-L-0050-103-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
SP-L-0050-103-1%-RH Details Description
Related parts for SP-L-0050-103-1%-RH
TIE-ON BASE SCREW W/ADHESIVE datasheet.pdf
TRISIL 100A 200V BIDIRECT SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT PG/STDF datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf