TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W25-19BA
DTS24W25-19BA picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W25-19BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
DTS24W25-19BA.pdf
Availability of DTS24W25-19BA
QUANTITY
DTS24W25-19BA Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W25-19BA
Internal Part NumberEIS-DTS24W25-19BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert25-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W25-19BA
Related LinksDTS24W, DTS24W25-19BA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W25-19BA Details Description
Related parts for DTS24W25-19BA
CONN RECEPT 2POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
IC A/D 15MSPS 12BIT LP 28-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 40A 32V datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .050 80POS DR TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
OSC XO 6.14MHZ CMOS SMD datasheet.pdf