TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W25-35AD
DTS24W25-35AD picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W25-35AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN
Datasheet Download
DTS24W25-35AD.pdf
Availability of DTS24W25-35AD
QUANTITY
DTS24W25-35AD Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W25-35AD
Internal Part NumberEIS-DTS24W25-35AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions128
Shell Size - Insert25-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationD
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W25-35AD
Related LinksDTS24W, DTS24W25-35AD Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W25-35AD Details Description
Related parts for DTS24W25-35AD
IC REG BOOST ADJ 2A TSOT23-6 datasheet.pdf
IC HISIDE SWTCH SMBUS DUAL 8MSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 15PF 100V 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC DISPLYPRT TO TMDS XLATR 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60A 90V TO-247AD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOTOR STARTER 24VDC 0.6A datasheet.pdf