TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W25-35SD-LC
DTS24W25-35SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W25-35SD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT
Datasheet Download
DTS24W25-35SD-LC.pdf
Availability of DTS24W25-35SD-LC
QUANTITY
DTS24W25-35SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W25-35SD-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24W25-35SD-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions128
Shell Size - Insert25-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W25-35SD-LC
Related LinksDTS24W25, DTS24W25-35SD-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W25-35SD-LC Details Description
Related parts for DTS24W25-35SD-LC
CABLE CAT5 SFTP PATCH GREY 3M datasheet.pdf
RELAY SSR 3PH 35A 24VDC DIN MT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 28AWG GRY 500' datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 34MM datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M3 datasheet.pdf
IC FLIP FLOP OCTAL D 20TSSOP datasheet.pdf
POT 250K OHM 2W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf