Littelfuse FLSR6.25TXID
FLSR6.25TXID picture photo
Mfg. Part Number
FLSR6.25TXID
Brief Description
FUSE 6.25A 600V NON STD SLOW
Datasheet Download
FLSR6.25TXID.pdf
Availability of FLSR6.25TXID
QUANTITY
FLSR6.25TXID Order Process
Ship out your order
Specifications of FLSR6.25TXID
Internal Part NumberEIS-FLSR6.25TXID
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current6.25A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.811" Dia x 5.000" L (20.60mm x 127.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLSR6.25TXID
Related LinksFLSR6., FLSR6.25TXID Datasheet, Littelfuse Distributor
FLSR6.25TXID Details Description
Related parts for FLSR6.25TXID
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 5NS 84FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRIDGE GATE 8-SOIC datasheet.pdf
RES 25 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
MICRO 15C S 3" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 140MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 1.6KV RAD datasheet.pdf