TE Connectivity Deutsch Connectors DTS24W9-35SA-LC
DTS24W9-35SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS24W9-35SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT
Datasheet Download
DTS24W9-35SA-LC.pdf
Availability of DTS24W9-35SA-LC
QUANTITY
DTS24W9-35SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS24W9-35SA-LC
Internal Part NumberEIS-DTS24W9-35SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions6
Shell Size - Insert9-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS24W9-35SA-LC
Related LinksDTS24W9, DTS24W9-35SA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS24W9-35SA-LC Details Description
Related parts for DTS24W9-35SA-LC
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 5V 20HTSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTION CARD INPUT LDD CURR METER datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CM-S41-110 CTRL(110VAC)2 N/O+1N/ datasheet.pdf
RES 81 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf