TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26F19-32AE
DTS26F19-32AE picture photo
Mfg. Part Number
DTS26F19-32AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN
Datasheet Download
DTS26F19-32AE.pdf
Availability of DTS26F19-32AE
QUANTITY
DTS26F19-32AE Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26F19-32AE
Internal Part NumberEIS-DTS26F19-32AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26F19-32AE
Related LinksDTS26F, DTS26F19-32AE Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26F19-32AE Details Description
Related parts for DTS26F19-32AE
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS DUAL R/A TIN SMD datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 10-DFN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1.25A 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SIGNAL RELAY 2 FORM C 24V datasheet.pdf
GRN 3 POS MTL RTN R LGH datasheet.pdf