TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26F25-20SB-LC
DTS26F25-20SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26F25-20SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT
Datasheet Download
DTS26F25-20SB-LC.pdf
Availability of DTS26F25-20SB-LC
QUANTITY
DTS26F25-20SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26F25-20SB-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26F25-20SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions30
Shell Size - Insert25-20
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size8 (3), 12 (4), 16 (13), 20 (10)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationB
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26F25-20SB-LC
Related LinksDTS26F25, DTS26F25-20SB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26F25-20SB-LC Details Description
Related parts for DTS26F25-20SB-LC
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 56 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PROM SERIEAL 10K 8-SOIC datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
H48-6 SHEET 640X320X2MM W/ADH datasheet.pdf
FIBER M3 THRUBEAM R1 BEND RADIUS datasheet.pdf
1.00MM PITCH SIL SMT HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CTV 11C 11#12 PIN RECP datasheet.pdf
QPro Virtex-II 1.5V Military QML Platform FPGAs IC datasheet.pdf