TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26F25-29AA
DTS26F25-29AA picture photo
Mfg. Part Number
DTS26F25-29AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN
Datasheet Download
DTS26F25-29AA.pdf
Availability of DTS26F25-29AA
QUANTITY
DTS26F25-29AA Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26F25-29AA
Internal Part NumberEIS-DTS26F25-29AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions29
Shell Size - Insert25-29
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationA
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26F25-29AA
Related LinksDTS26F, DTS26F25-29AA Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26F25-29AA Details Description
Related parts for DTS26F25-29AA
REGULTR 10V1.2A 3PIN HS SMD T/R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADR 42POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONN SR MALE 6POS W/XMAS BLACK datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 44HSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
U POD .187 STRAIGHT SAPR090F140F datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf