TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W13-35PN-LC
DTS26W13-35PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W13-35PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN
Datasheet Download
DTS26W13-35PN-LC.pdf
Availability of DTS26W13-35PN-LC
QUANTITY
DTS26W13-35PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W13-35PN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W13-35PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W13-35PN-LC
Related LinksDTS26W13, DTS26W13-35PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W13-35PN-LC Details Description
Related parts for DTS26W13-35PN-LC
Crystal 28.63636MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 15A 100V GBPC datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 400mA (Switch) Backlight 16-LLP-EP (4x4) datasheet.pdf
IC COUNTER 14STAGE BINARY 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 36POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf