TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W19-32SE-LC
DTS26W19-32SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W19-32SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT
Datasheet Download
DTS26W19-32SE-LC.pdf
Availability of DTS26W19-32SE-LC
QUANTITY
DTS26W19-32SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W19-32SE-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W19-32SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W19-32SE-LC
Related LinksDTS26W19, DTS26W19-32SE-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W19-32SE-LC Details Description
Related parts for DTS26W19-32SE-LC
LED 4.9MM FLAT TOP RED PANEL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH ASYM BRIDGE SP6 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 6A DPAK datasheet.pdf
RES 0.536 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 352 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 30POS datasheet.pdf