TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W21-41PN-LC
DTS26W21-41PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W21-41PN-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
DTS26W21-41PN-LC.pdf
Availability of DTS26W21-41PN-LC
QUANTITY
DTS26W21-41PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W21-41PN-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W21-41PN-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W21-41PN-LC
Related LinksDTS26W21, DTS26W21-41PN-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W21-41PN-LC Details Description
Related parts for DTS26W21-41PN-LC
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 300MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
VARIOFACE FRONT ADAPTER 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
IC FIFO 2KX8 SYNC 10NS 28DIP datasheet.pdf
FUSE 315A 690V 00SU/80 AR datasheet.pdf