TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W23-53AB
DTS26W23-53AB picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W23-53AB
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
DTS26W23-53AB.pdf
Availability of DTS26W23-53AB
QUANTITY
DTS26W23-53AB Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W23-53AB
Internal Part NumberEIS-DTS26W23-53AB
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions53
Shell Size - Insert23-53
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W23-53AB
Related LinksDTS26W, DTS26W23-53AB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W23-53AB Details Description
Related parts for DTS26W23-53AB
CONN BUTT WINDOW SPLICE 10-12AWG datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 13A TO-247 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY FOR 63819-0200 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CORD GRIP, M25 NPB WITH SOLID TP datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf