TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W23-53BB
DTS26W23-53BB picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W23-53BB
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT
Datasheet Download
DTS26W23-53BB.pdf
Availability of DTS26W23-53BB
QUANTITY
DTS26W23-53BB Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W23-53BB
Internal Part NumberEIS-DTS26W23-53BB
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions53
Shell Size - Insert23-53
Fastening TypeThreaded
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W23-53BB
Related LinksDTS26W, DTS26W23-53BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W23-53BB Details Description
Related parts for DTS26W23-53BB
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight TSOT-23-6 datasheet.pdf
OPTIC ATLAS NARROW W/HOLDR WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC FET DVR 3CH SYNC BUCK 24WQFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SPACER ANVIL datasheet.pdf
CAP TRIM 1.5-20PF 250V THRU HOLE datasheet.pdf