Hammond Manufacturing DTS3141A230LG
DTS3141A230LG picture photo
Mfg. Part Number
DTS3141A230LG
Manufacturer
Product Category
Rack Thermal Management
Brief Description
AIR CONDITIONER 4000BTU SIDE MT
Datasheet Download
DTS3141A230LG.pdf
Availability of DTS3141A230LG
QUANTITY
DTS3141A230LG Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS3141A230LG
Internal Part NumberEIS-DTS3141A230LG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Thermal Management
SeriesDTS
TypeAir Conditioning Unit
Voltage - Input230VAC
SpecificationsA/C Unit, 4000 BTU
Size / Dimension15.55" L x 11.50" W x 29.46" H (395.0mm x 292.1mm x 748.3mm)
Shipping InfoDrop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS3141A230LG
Related LinksDTS314, DTS3141A230LG Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
DTS3141A230LG Details Description
Related parts for DTS3141A230LG
IC RESET CMOS 4.0V 50MS 5SSOP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PB16M PB16SM HOLD-DOWN BAR datasheet.pdf
TARGET HEAD ADAPTOR 52-PIN datasheet.pdf
RES SMD 312K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
IDC PLUG 37POS datasheet.pdf
0,22UF 40V 10X7X3,5MM 125C 20000 datasheet.pdf