Hammond Manufacturing DTS3265A115N3LG
DTS3265A115N3LG picture photo
Mfg. Part Number
DTS3265A115N3LG
Manufacturer
Product Category
Rack Thermal Management
Brief Description
AIR CONDITIONER
Datasheet Download
DTS3265A115N3LG.pdf
Availability of DTS3265A115N3LG
QUANTITY
DTS3265A115N3LG Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS3265A115N3LG
Internal Part NumberEIS-DTS3265A115N3LG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Thermal Management
SeriesDTS
TypeAir Conditioning Unit
Voltage - Input115VAC
SpecificationsA/C Unit, 9000 BTU
Size / Dimension14.45" L x 15.98" W x 53.03" H (367.0mm x 406.0mm x 1347.0mm)
Shipping InfoDrop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS3265A115N3LG
Related LinksDTS3265, DTS3265A115N3LG Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
DTS3265A115N3LG Details Description
Related parts for DTS3265A115N3LG
CONN RECEPT 10POS MTA-156 26AWG datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16CDIP datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 15NS 160LQFP datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E BLUE 25' datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO204AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 600W 300VIN 80A NEG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 82 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D ROU datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 113W datasheet.pdf