TE Connectivity Raychem Cable Protection DWP-125-3/4-2-60MM
DWP-125-3/4-2-60MM picture photo
Mfg. Part Number
DWP-125-3/4-2-60MM
Datasheet Download
DWP-125-3/4-2-60MM.pdf
Availability of DWP-125-3/4-2-60MM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DWP-125-3/4-2-60MM Order Process
Ship out your order
Specifications of DWP-125-3/4-2-60MM
Internal Part NumberEIS-DWP-125-3/4-2-60MM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Shrinkage Ratio3 to 1
Length0.196' (60.00mm, 2.36")
Inner Diameter - Supplied0.750" (19.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.236" (6.0mm)
Recovered Wall Thickness0.080" (2.03mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant, Fluid Resistant
ColorRed
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DWP-125-3/4-2-60MM
DWP-125-3/4-2-60MM Details Description
Related parts for DWP-125-3/4-2-60MM
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 1" datasheet.pdf
DEV REFERENCE PLATFORM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256CQFP datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 88POS 8ROW STR datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 6POS datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A datasheet.pdf