Hirose Electric Co Ltd DX31A-100P(50)
DX31A-100P(50) picture photo
Mfg. Part Number
DX31A-100P(50)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN PLUG IDC 100POS
Datasheet Download
DX31A-100P(50).pdf
Availability of DX31A-100P(50)
QUANTITY
DX31A-100P(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DX31A-100P(50)
Internal Part NumberEIS-DX31A-100P(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DX31A-100P(50)
Related LinksDX31A-1, DX31A-100P(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DX31A-100P(50) Details Description
Related parts for DX31A-100P(50)
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 50W datasheet.pdf
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 52V 4.8A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CORNER MIRROR 1756 X 72 MM datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 9POLES BLACK datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A UFV datasheet.pdf