Diodes Incorporated DZ23C33-7-F
DZ23C33-7-F picture photo
Mfg. Part Number
DZ23C33-7-F
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 33V SOT23-3
Datasheet Download
DZ23C33-7-F.pdf
Availability of DZ23C33-7-F
QUANTITY
DZ23C33-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ23C33-7-F
Internal Part NumberEIS-DZ23C33-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Other DrawingsWOT-23 Dual 300mW CA Circuit
WOT-23 Dual 300mW CC Circuit
PCN Design/SpecificationGreen Encapsulate 15/May/2008
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ23C33-7-F
Related LinksDZ23C, DZ23C33-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DZ23C33-7-F Details Description
Related parts for DZ23C33-7-F
IND LGT NEON CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 5A DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf