Panasonic Electronic Components DZ37120D0L
DZ37120D0L picture photo
Mfg. Part Number
DZ37120D0L
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 12V SSSMINI3
Datasheet Download
DZ37120D0L.pdf
Availability of DZ37120D0L
QUANTITY
DZ37120D0L Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ37120D0L
Internal Part NumberEIS-DZ37120D0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZener Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)12V
Tolerance-
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-723
Supplier Device PackageSSSMini3-F2-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ37120D0L
Related LinksDZ371, DZ37120D0L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ37120D0L Details Description
Related parts for DZ37120D0L
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 64CBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC LINKSWITCH CV/CC 7.5W 12ESOP datasheet.pdf