Panasonic Electronic Components DZ3S120D0L
DZ3S120D0L picture photo
Mfg. Part Number
DZ3S120D0L
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 12V SSMINI3
Datasheet Download
DZ3S120D0L.pdf
Availability of DZ3S120D0L
QUANTITY
DZ3S120D0L Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ3S120D0L
Internal Part NumberEIS-DZ3S120D0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZener Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)12V
Tolerance-
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-89, SOT-490
Supplier Device PackageSS-Mini3-F3-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ3S120D0L
Related LinksDZ3S1, DZ3S120D0L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ3S120D0L Details Description
Related parts for DZ3S120D0L
FUSE GLASS 80MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 14.1 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 600V 23SOP datasheet.pdf