Panasonic Electronic Components DZ4J047K0R
DZ4J047K0R picture photo
Mfg. Part Number
DZ4J047K0R
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SMINI4
Datasheet Download
DZ4J047K0R.pdf
Availability of DZ4J047K0R
QUANTITY
DZ4J047K0R Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ4J047K0R
Internal Part NumberEIS-DZ4J047K0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZener Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance-
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSMini4-F3-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ4J047K0R
Related LinksDZ4J0, DZ4J047K0R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ4J047K0R Details Description
Related parts for DZ4J047K0R
IC REG CTRLR PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 536 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
BT LE SERIAL PORT MODULE U.FL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN 45D datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 130MA 3.7 OHM datasheet.pdf