Panasonic Electronic Components DZ4J062K0R
DZ4J062K0R picture photo
Mfg. Part Number
DZ4J062K0R
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SMINI4
Datasheet Download
DZ4J062K0R.pdf
Availability of DZ4J062K0R
QUANTITY
DZ4J062K0R Order Process
Ship out your order
Specifications of DZ4J062K0R
Internal Part NumberEIS-DZ4J062K0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZener Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.2V
Tolerance-
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr200nA @ 4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSMini4-F3-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DZ4J062K0R
Related LinksDZ4J0, DZ4J062K0R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DZ4J062K0R Details Description
Related parts for DZ4J062K0R
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 3.09V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS RGHT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 20-24AWG GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/02/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS INLINE SKT datasheet.pdf