E-T-A E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A
E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A picture photo
Mfg. Part Number
E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A
Datasheet Download
E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A.pdf
Availability of E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A
QUANTITY
E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A
Internal Part NumberEIS-E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesE-1048-8S
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A
Related LinksE-1048-8S2-, E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A Datasheet, E-T-A Distributor
E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A Details Description
Related parts for E-1048-8S2-C3C1-4U3-25A
MOSFET N-CH 60V 35A DPAK datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 5V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 40MA 250VAC RAD datasheet.pdf
HEADER 20POS PIN LATCH PCB 2ROW datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf