TE Connectivity Raychem Cable Protection E-254095-10-9
E-254095-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
E-254095-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL 25.4X9.5MM DOT MATRIX WHT
Datasheet Download
E-254095-10-9.pdf
Availability of E-254095-10-9
QUANTITY
E-254095-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of E-254095-10-9
Internal Part NumberEIS-E-254095-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesE
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size1.00" x 0.375" (25.4mm x 9.5mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsDot-Matrix Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E-254095-10-9
Related LinksE-2540, E-254095-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
E-254095-10-9 Details Description
Related parts for E-254095-10-9
CONN HEADER .062 2POS PCB 30AU datasheet.pdf
IC HDSL ANALOG FRONT END 48SSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" STACKER datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
FILTER POWER LINE MED .250 20A datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2A datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf