Omron Automation & Safety E2B-M30KS10-M1-C1
E2B-M30KS10-M1-C1 picture photo
Mfg. Part Number
E2B-M30KS10-M1-C1
Brief Description
SINGLE M30 SHORT M12 CN NPN NO
Datasheet Download
E2B-M30KS10-M1-C1.pdf
Availability of E2B-M30KS10-M1-C1
QUANTITY
E2B-M30KS10-M1-C1 Order Process
Ship out your order
Specifications of E2B-M30KS10-M1-C1
Internal Part NumberEIS-E2B-M30KS10-M1-C1
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.394" (10mm)
Output TypeNPN-NO, 3-Wire
Response Frequency400Hz
ShieldingShielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleConnector
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2B-M30KS10-M1-C1
Related LinksE2B-M30K, E2B-M30KS10-M1-C1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2B-M30KS10-M1-C1 Details Description
Related parts for E2B-M30KS10-M1-C1
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IGBT MOD SGL 1200V 400A F SER datasheet.pdf
OSC XO 90.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1513FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
OSC XO 28.224MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0402 SMD datasheet.pdf
RES 698 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V THRU HOLE datasheet.pdf