Omron Automation & Safety E2B-M30KS10-WP-B2 5M
E2B-M30KS10-WP-B2 5M picture photo
Mfg. Part Number
E2B-M30KS10-WP-B2 5M
Brief Description
SINGLE M30 SHORT PW 5M PNP NC
Datasheet Download
E2B-M30KS10-WP-B2 5M.pdf
Availability of E2B-M30KS10-WP-B2 5M
QUANTITY
E2B-M30KS10-WP-B2 5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2B-M30KS10-WP-B2 5M
Internal Part NumberEIS-E2B-M30KS10-WP-B2 5M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.394" (10mm)
Output TypePNP-NC, 3-Wire
Response Frequency400Hz
ShieldingShielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2B-M30KS10-WP-B2 5M
Related LinksE2B-M30KS1, E2B-M30KS10-WP-B2 5M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2B-M30KS10-WP-B2 5M Details Description
Related parts for E2B-M30KS10-WP-B2 5M
JUMPER-H1504TR/A3049R/H1504TR10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 4POS VERT 2MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
ANT DIPO EXT HALF 2.4GHZ TNCMALE datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM SMD datasheet.pdf