Omron Automation & Safety E2B-M30KS15-WP-B1 2M
E2B-M30KS15-WP-B1 2M picture photo
Mfg. Part Number
E2B-M30KS15-WP-B1 2M
Brief Description
DOUBLE M30 SHORT PW 2M PNP NO
Datasheet Download
E2B-M30KS15-WP-B1 2M.pdf
Availability of E2B-M30KS15-WP-B1 2M
QUANTITY
E2B-M30KS15-WP-B1 2M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2B-M30KS15-WP-B1 2M
Internal Part NumberEIS-E2B-M30KS15-WP-B1 2M
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.591" (15mm)
Output TypePNP-NO, 3-Wire
Response Frequency250Hz
ShieldingShielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2B-M30KS15-WP-B1 2M
Related LinksE2B-M30KS1, E2B-M30KS15-WP-B1 2M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2B-M30KS15-WP-B1 2M Details Description
Related parts for E2B-M30KS15-WP-B1 2M
CAP CER 62PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 50 OHM 10W 3% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI GAUG 5V SIP datasheet.pdf