Omron Automation & Safety E2B-M30LN30-WP-C1 5M
E2B-M30LN30-WP-C1 5M picture photo
Mfg. Part Number
E2B-M30LN30-WP-C1 5M
Brief Description
DOUBLE M30 LONG PW 5M NPN NO
Datasheet Download
E2B-M30LN30-WP-C1 5M.pdf
Availability of E2B-M30LN30-WP-C1 5M
QUANTITY
E2B-M30LN30-WP-C1 5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2B-M30LN30-WP-C1 5M
Internal Part NumberEIS-E2B-M30LN30-WP-C1 5M
Sensor TypeInductive
Sensing Distance1.181" (30mm)
Output TypeNPN-NO, 3-Wire
Response Frequency100Hz
ShieldingUnshielded
Material - BodyNickel-Plated Brass
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2B-M30LN30-WP-C1 5M
Related LinksE2B-M30LN3, E2B-M30LN30-WP-C1 5M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2B-M30LN30-WP-C1 5M Details Description
Related parts for E2B-M30LN30-WP-C1 5M
RES SMD 910K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
AUDIOPHILE TUBE OUTPUT TRANSFRMR datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 25 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
BLZP 5.08/06/270LH SN OR BX datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf