Omron Automation & Safety E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M
E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M picture photo
Mfg. Part Number
E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M
Brief Description
DIA 4MM 1.2MM PIGT NPN NC
Datasheet Download
E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M.pdf
Availability of E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M
QUANTITY
E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M
Internal Part NumberEIS-E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.047" (1.2mm)
Output TypeNPN-NC, 3-Wire
Response Frequency4kHz
ShieldingShielded
Material - BodyStainless Steel
Voltage - Supply10 VDC ~ 30 VDC
Termination StyleCable with Connector
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M
Related LinksE2E-C04S12, E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M Details Description
Related parts for E2E-C04S12-CJ-C2 0.3M
IDC CABLE - MSC20K/MC20G/MCG20K datasheet.pdf
BATTERY PACK 12.0V 180MAH NICAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SPEAKER BALANCED 630OHM UNDAMPD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 25V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf