United Chemi-Con E32D151HPN472TEE3M
E32D151HPN472TEE3M picture photo
Mfg. Part Number
E32D151HPN472TEE3M
Brief Description
CAP ALUM 4700UF 150V SCREW
Datasheet Download
E32D151HPN472TEE3M.pdf
Availability of E32D151HPN472TEE3M
QUANTITY
E32D151HPN472TEE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D151HPN472TEE3M
Internal Part NumberEIS-E32D151HPN472TEE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance4700µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating150V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D151HPN472TEE3M
Related LinksE32D151HP, E32D151HPN472TEE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D151HPN472TEE3M Details Description
Related parts for E32D151HPN472TEE3M
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 64.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 5V 12" datasheet.pdf
LED HOLDER W/LENS PARALLEL CKT datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf