United Chemi-Con E32D250HPN683MC67M
E32D250HPN683MC67M picture photo
Mfg. Part Number
E32D250HPN683MC67M
Brief Description
CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW
Datasheet Download
E32D250HPN683MC67M.pdf
Availability of E32D250HPN683MC67M
QUANTITY
E32D250HPN683MC67M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D250HPN683MC67M
Internal Part NumberEIS-E32D250HPN683MC67M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
PackagingBulk
Capacitance68000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)11.7 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current15.68A
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D250HPN683MC67M
Related LinksE32D250HP, E32D250HPN683MC67M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D250HPN683MC67M Details Description
Related parts for E32D250HPN683MC67M
IDC CABLE - MKS10K/MC10M/MPR10K datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 16.4A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 8POS THRUHL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
47UF 10V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf