United Chemi-Con E32D350HPN104MCA5M
E32D350HPN104MCA5M picture photo
Mfg. Part Number
E32D350HPN104MCA5M
Brief Description
CAP ALUM 100000UF 20% 35V SCREW
Datasheet Download
E32D350HPN104MCA5M.pdf
Availability of E32D350HPN104MCA5M
QUANTITY
E32D350HPN104MCA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D350HPN104MCA5M
Internal Part NumberEIS-E32D350HPN104MCA5M
PackagingBulk
Capacitance100000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)6.9 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current24.82A
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D350HPN104MCA5M
Related LinksE32D350HP, E32D350HPN104MCA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D350HPN104MCA5M Details Description
Related parts for E32D350HPN104MCA5M
TRIAC ALTERNISTOR 200V 16A TO220 datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 6A TO-220 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 36 OHM 1206 datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT PINS datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DEVELOPMENT KIT FOR CC2538 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Crystal 5.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C COTS Through Hole HC49/U datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf