United Chemi-Con E32D401HPN681MA92C
E32D401HPN681MA92C picture photo
Mfg. Part Number
E32D401HPN681MA92C
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 400V SCREW
Datasheet Download
E32D401HPN681MA92C.pdf
Availability of E32D401HPN681MA92C
QUANTITY
E32D401HPN681MA92C Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D401HPN681MA92C
Internal Part NumberEIS-E32D401HPN681MA92C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)209 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.86A
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)3.625" (92.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D401HPN681MA92C
Related LinksE32D401HP, E32D401HPN681MA92C Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D401HPN681MA92C Details Description
Related parts for E32D401HPN681MA92C
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 90NS 40VSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 32MHZ RRO 14HTSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf