United Chemi-Con E32D451HPN472MED0M
E32D451HPN472MED0M picture photo
Mfg. Part Number
E32D451HPN472MED0M
Brief Description
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW
Datasheet Download
E32D451HPN472MED0M.pdf
Availability of E32D451HPN472MED0M
QUANTITY
E32D451HPN472MED0M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D451HPN472MED0M
Internal Part NumberEIS-E32D451HPN472MED0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance4700µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)5.125" (130.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D451HPN472MED0M
Related LinksE32D451HP, E32D451HPN472MED0M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D451HPN472MED0M Details Description
Related parts for E32D451HPN472MED0M
IC MCU 8BIT 1.5KB EPROM 8CDIP datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PWR JACK 2.0X6.3MM SMT datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V 1111 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 350mA datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC 1.5KE datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 BRASS 6MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf